מקרי רצח ואלימות נגד א/נשים בזנות

תיעוד מהעיתונות של מקרי רצח ואלימות נגד נשים בזנות

  • המקרים המפורטים נלקחו מדיווחים מהעיתונות אותם מצאנו, רוב רובם של מקרי התקיפה כלל לא מגיעים לידיעת המשטרה או העיתונות.
  • במסמך נכתבו ביטויים כגון: יצאנית, פרוצה, נערת ליווי, זונה – מכון תודעה מסתייג משימוש בביטויים אלו ופועל לשינוי תודעתי גם בקרב אנשי תקשורת.

אוקטובר 2012 – היום זו כבר הפעם השלישית שהומלסית מספרת לי שהיא נאנסה באזור נווה שאנן. מישהי אחרת, שעובדת בזנות סיפרה לי שהזונות נאנסות שם כל הזמן על ידי חבורה ספציפית של חמישה פליטים, השיטה חוזרת על עצמה, הם תופסים את הבחורה מהידיים והרגליים ("מותחים אותה לכל הצדדים" ) ואונסים אותה. כל ההומלסיות והדרות רחוב מבועתות מהם ובורחות בבהלה איך שהם מתקרבים לאזור. יש אנסים סדרתיים באזור שאונסים את הנשים הכי חסרות הגנה, דרות רחוב ונשים שעובדות בזנות שמתות מפחד להתלונן מחשש לנקמה ברחוב

נובמבר 2011 – תושב יפו בן 46 היכה ורצח את חברתו לחיים אביבית חכון שהיתה אישה בזנות. (מעריב, אבי כהן)

25.11.11 – עובד זר מאריתריאה חטף כלא ואנס אישה בזנות במשך כמה שעות ולקח את כספה. (ידיעות חיפה)

20.11.11 – אזרח אריתריאה נעצר בחשד שכלא בדירתו בחיפה אישה בזנות ואנס אותה. האישה הצליחה להימלט מהמקום ולפנות למשטרה. החשוד יובא הבוקר לדיון על המשך מעצרו בבית משפט השלום בעיר. (פורסם ב Ynet אחיה ראב"ד)

 23.9.2011 – במדור הפלילים של זמן מקומי ראשל"צ ונס ציונה, התפרסמה ידיעה על חטיפה, שוד אלים וניסיון לאונס של אישה בזנות כבת 30 מחולון.

10.7.2011 – לקוח שגילה כי האשה עימה רצה לקיים יחסי מין בתשלום הינה טרנסית שיסף את גרונה, לשונה ופניה ושדד אותה.

26.5.2011 – אישה בזנות נחטפה מהרחוב ליער ליד שכונת אבו טור בירושלים ונאנסה ע"י שלושה.

 8.3.2011– (יום האשה הבינלאומי) – אישה כבת 30 נרצחה הלילה באזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב. המשטרה אומרת כי מדובר באישה המוכרת כפרוצה, שעבדה במתחם, בעיקר עם פועלים אפריקנים זרים.על פי החשד היצאנית מצאה את מותה במהלך שוד או לאחר שלקוח לא מרוצה החליט להעניש אותה על אי סיפוק מביצועיה. גופת האישה נמצאה ברחוב יסוד המעלה לאחר שצווארה נשחט כנראה בסכין יפנית.

13.8.2010 – כתב אישום הוגש אמש נגד שני צעירים בגין אונס צעירה אוקראינית, אותה הם רצו להפוך לנערת ליווי. על פי כתב האישום, כלאו השניים את הצעירה, בת 26, במשך עשרה ימים במטרה להפוך אותה לנערת ליווי, אנסו אותה, לפי האישום, באכזריות רבה, גנבו השניים את דרכונה ואיימו לרצוח אותה אם תברח מהדירה.

15.7.2010 – בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את וונדמו ברקולין, בן 30, בשורה ארוכה של עבירות מין ואלימות, בהן אונס, מעשה סדום, תקיפה ואלימות, שביצע במשך תקופה של מספר חודשים במהלך שנת 2008 כלפי שלוש נשים שעסקו בזנות באזור התחנה המרכזית הישנה בתל-אביב. הוא הורשע בכך שאנס את הנשים באלימות רבה, תוך שהוא מכה אותן ומאיים עליהן.

15.6.2010 – גופת אשה התגלתה שלשום אחר הצהריים בדרום תל אביב. לפי הממצאים בשטח נראה שהאשה נרצחה. שוטרי מרחב יפתח הוזעקו לדירה ברחוב סלומון, באזור התחנה המרכזית החדשה של תל אביב. כשנכנסו השוטרים לדירה, הם מצאו גופת אשה, בת 39, תושבת חולון, על הרצפה עם סימני חניקה על צווארה. כנראה מדובר בזונה שהדירה שימשה אותה לעבודה ומגורים.

27.5.2010 – לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד שוייקי בהא, בן 21 מיפו, הנאשם באונס וביצוע מעשי סדום בפרוצה שהגיע לביתו. על פי כתב האישום, היא סירבה לבקשתו לקיים מין אוראלי ללא אמצעי הגנה, אז היכה אותה ואנס אותה אף שביקשה להחזיר לו את כספו ולעזוב.

23.5.2010 – סמוך לשעה 10 בבוקר (ראשון) הבחינו לוחמי מג"ב ברחוב יסוד המעלה בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב בגבר, נתין זר מאריתריאה, כשפלג גופו התחתון מעורטל והוא רוכן מעל גופתה של צעירה אשר הייתה מוטלת על המדרכה. השוטרים עצרו את הנתין הזר, וגילו כי האישה הינה יצאנית המכורה לסמים, וככל הנראה הייתה מטושטשת תחת השפעת סמים. על פי החשד הנתין הזר ניצל את מצבה לביצוע מעשה האונס. האישה פונתה לבית החולים וולפסון.

8 באפריל 2010 – (מתוך כתבה בעיתון) אישה נאנסה באחד הערבים השבוע בסמטה קטנה בדרום תל אביב אבל שום ידיעה על כך לא התפרסמה בעיתון. גבר שתוי היכה אותה, שבר לה שתי צלעות ושתי שיניים, שרף חלק משערותיה במצית, ותוך כדי כך אנס אותה. אבל זה לא הגיע לעמודי החדשות. האישה הזאת פשוט לא פנתה למשטרה. גם אם היתה פונה למשטרה ומגישה תלונה, וגם אם השוטרים היו רואים את החבלות הקשות שנגרמו לה – ספק אם היתה זוכה ליחס רציני. הסיבה: האישה הזאת עובדת בזנות.

ינואר 2010 – דוד גברמנל נעצר בינואר 2010. הוא הגיע למכון ליווי בדרום תל-אביב ונכנס לחדרה של זונה שעבדה במקום. לפי כתב האישום נגדו, תקף אותה גברמנל, אילץ אותה להתפשט ואנס אותה כמה פעמים באיומי סכין. לאחר מכן הוא אף שדד ממנה את כספה ואת מכשיר הטלפון שלה. גברמנל לא הסתפק בכך, וימים ספורים לאחר מכן שב למכון, פנה לחדרה של אותה נערת לווי, ובאיומי סכין, כשהוא חונק אותה, אנס אותה שוב.

25.12.2009 – מי רצח את הזונה בדרום תל אביב? תושבת חולון כבת 39, העוסקת ככל הנראה בזנות, נמצאה הערב (ו') כשהיא ללא רוח חיים ברחוב סלומון בתל אביב. כוחות משטרה גדולים הגיעו לזירת האירוע על מנת לחקור את נסיבות המקרה. על הגופה נראו סימני אלימות. המקום שבו נמצאה הגופה משמש במשך שנים רבות כבית בושת פעיל. הוא שוכן במקום המרכזי ביותר בתחנה ליד מסעדת "המוזג". במשטרה מנסים כעת להבין כיצד נרצחה האישה במקום ההומה ביותר בתחנה המרכזית ואיש לא הבחין ברוצח או בא לעזרתה ושמע את זעקותיה לעזרה.

28.07.09 – פגש לקוח אישה בזנות, אותה לא הכיר קודם לכן, ברחוב נוה שאנן בת"א. לאחר שיחת היכרות סיכמו השניים לנסוע יחדיו לדירת המתלוננת בחולון. בהגיעם לדירה שתו השניים משקאות חריפים, הנאשם נשק למתלוננת וליטף את גבה, והיא נכנסה להתקלח. המתלוננת יצאה מהמקלחת בתחתונים וחזייה ועטופה במגבת והצטרפה לנאשם שהמתין לה במיטה בתחתונים. בעודם במיטה, חתולתה של המתלוננת טיפסה על המיטה, והנאשם בעט בחתולה בחזקה. המתלוננת כעסה על הנאשם בשל כך ונזפה בו. מייד לאחר מכן תקף הנאשם את המתלוננת באגרופים בפניה ובמקומות שונים בגופה, קשר ידי המתלוננת ברצועת בד של חלוק, המשיך להכותה והצליח להחדיר, בניגוד להסכמתה, רק חלק מאיבר מינו לאיבר מינה של המתלוננת בשל זקפה חלקית, ולכן גם לא הגיע לפורקן מיני. לאחר מכן סובב הנאשם את המתלוננת על בטנה, הידק סביב צווארה חלק מחלוק הבד, שפך עליה טקילה, ואיים עליה בכוונה להפחידה שישרוף אותה ויהרוג את חתולתה, תוך שהוא מחזיק בידו מצית. לאחר מכן יצא מחדר השינה. (מתוף פסק הדין)

28.3.2009 – אישה בת 37 נרצחה אמש באשדוד. האישה אם חד הורית לילד בן 8 עבדה כיצאנית. חקירת המשטרה העלתה כי האישה נקלעה לסכסוך עם חברה לחיים, צעיר בן 19, שזעם על כך שהיא בזנות.

 24.3.2009 – נמצאה גופתה של אנט פרץ תושבת הדרום כבת 67, ליד בית בושת בתחנה ליד רחוב סלומון בתל אביב. חקירת המשטרה שנפתחה העלתה, כי האישה נרצחה במכת חפץ קהה לראשה על ידי אדם ששכר את שירותיה. פרץ נהגה לפקוד את החדר בו נרצחה, בכל שבוע. היא הייתה מגיעה מביתה בקריית גת לדירת הקרקע בבניין שבדרום בתל אביב. שם, כשהיא מציגה עצמה בשם ניקול, סיפקה לדברי חברותיה שירותי מין, ומדי פעם אף הייתה משכירה להן חדר על מנת שיוכלו לארח שם לקוחות.
 16.4.08 – רפאל יוחייב, תושב העיר חיפה בן 41, הזמין לביתו יצאנית בת 23, תקף אותה בגרזן ואז אנס אותה וביצע בה מעשי סדום עד שנאלצה לקפוץ מחלון דירתו. מתוך גזר הדין שניתן בעניינו של יוחייב עולה כי בלילה שבין ה-15.4.08 ל-16.4.08 הגיעה המתלוננת, לדירתו של הנאשם, על פי הזמנתו, לצורך קיום יחסי מין, במסגרת עיסוקה בזנות. כשנכנסה לדירה, הגיח הנאשם אחוריה, הכה בראשה בחלק קהה של גרזן עד זוב דם, קשר את ידיה מאחורי גבה ולאחר מכן אנס אותה וביצע בה מעשה סדום. הנאשם הכריח את המתלוננת לבצע בו מין אוראלי, להטיל עליו את מימיה ולאחר מכן, אנס אותה שוב ולא אפשר לה לצאת מהדירה והלך אחריה גם לחדר השירותים. בבוקר, המתלוננת שחשה איום ממשי לחייה, ניצלה הזדמנות כאשר הנאשם לא שם לב וחמקה החוצה אל מרפסת הדירה, הממוקמת בקומה השלישית. היא רצתה להימלט מהדירה, נתלתה על מעקה המרפסת מבחוץ והתכוונה, תוך כדי נפילה, לתפוס במעקה המרפסת של הקומה מתחת, אך נפלה שלוש קומות ארצה. המתלוננת הובהלה לבית החולים רמב"ם, שם אובחנה כסובלת משברים בצוואר, בצלעות ובחוליות עמוד שדרה גבי ומקשיי נשימה. היא אושפזה במחלקה לטיפול נמרץ כשהיא מורדמת ומונשמת. מספר ימים לאחר מכן. הועברה למחלקה הפנימית ונזקקה לתקופת שיקום ממושכת.

25.11.07– זויה יגודיאב, בת 28 מבאר שבע. גופתה נמצאה בחורשה סמוך לתחנת הרכבת של אוניברסיטת בן גוריון היא מתה בעבור 150 שקלים. זה הסכום עליו התווכחו היא וצעיר הפלסטיני בן 17.5, תושב השטחים. הוא רצה פחות, היא סירבה להוריד במחיר. לאחר שדקר אותה אנס אותה בעודה מדממת למוות.

27.10.07 – הנאשם, מוחמד (חמודי) חג'אזי בן 35, נפגש עם היצאנית בשעות הבוקר, בצפון קריית-ביאליק. "באמתלת שווא הציע לה לנסוע עימו לעכו כדי לרכוש סמים", הוביל את האשה לחורשה סמוך לג'דיידה-מכר, הוא גרר אותה מחוץ לרכב כשהוא אוחז בשערותיה, וקרע מעליה את בגדיה. הוא איים עליה בחפץ חד אותו הצמיד לצווארה, וביצע בה מעשי סדום ואונס לסירוגין. לאחר שהגיע הנאשם לסיפוקו, אמר למתלוננת כי בכוונתו לרצוח אותה על מנת שלא תתלונן נגדו במשטרה. למרות תחנוניה כי יעזוב אותה לנפשה והבטחותיה כי לא תתלונן, דקר אותה באמצעות החפץ החד במספר מקומות בגופה", נכתב בכתב האישום. לאחר מכן היצאנית נאבקה איתו, הצליחה להוציא מידיו את החפץ החד. בשלב זה הנאשם תפס אבן והיכה באמצעותה בראשה ובפניה. בהמשך הוא ניסה לבצע בה שוב מעשה סדום, אך כיוון ששמע קולות הוא הסתתר. האשה ניצלה את ההזדמנות ונמלטה מהמקום כשהיא עירומה ומדממת – לעבר בתי היישוב, שם ביקשה עזרה. היא הועברה לבית החולים בנהרייה, ומשם לבית החולים רמב"ם ואושפזה במחלקה לטיפול נמרץ.

29.9.07 – ק.א.מ, בת 29, נרצחה על ידי סרסור או "לקוח" מין.

5.8.2007 – אלמונית בת 40 מגבעתיים נרצחה על ידי "לקוח" מין או סרסור.

 3.6.2007 – משטרת מרחב איילון חוקרת את רצח אלכסנדרה שייטנר, בת 24 מתל אביב, שגופתה נמצאה אתמול בלילה ברחוב באזור התעשייה בחולון. ככל הנראה עבדה שייטנר במקום בזנות. רק לפני כשנה וחצי נרצחה זונה סמוך למקום, רצח שלא פוענח עד כה. סמוך לשעה שלוש בלילה התקבל דיווח אלמוני במשטרה על אשה השרועה ברחוב המלאכה פינת הפלד באזור התעשייה בחולון. ניידת סיור שהייתה סמוכה הגיעה למקום והשוטרים מצאו את שייטנר כשהיא פצועה אנושות ומדממת על המדרכה.
 27.3.2007 – גופת צעירה בת כ-35, ככול הנראה יצאנית, נמצאה בביתה. צוות מד"א שהגיע לזירת האירוע, מצא את הצעירה ללא רוח חיים כשסימני חבלה על גופה. הנרצחת, היתה אם חד הורית לילד אחד, אותו גידלה לבד. היא עבדה במכון עיסוי. גופתה נמצאה בשעות הערב בדירתה ברחוב יהודה המכבי בעיר. גורמים שהיו בזירה סיפרו כי במקום היו שברי זכוכית, ועל הגופה היו סימני חתכים.

19.3.2007 – בית המשפט המחוזי בנצרת גזר אתמול (יום א') 14 שנות מאסר בפועל על אמיר זרגרי מהכפר טובה זנגריה, חייל בשירות סדיר, שהורשע במספר מקרי אונס של פרוצה, בת 33. בגזר הדין נכתב, כי הצעיר ידע היכן היא מתגוררת ובארבע הזדמנויות שונות פרץ לביתה השכור בטבריה וביצע בה את זממו. בנוסף גזרו עליו השופטים 36 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים.

3.3.07 – אלמונית בת 30 נרצחה, החשוד ברצח: תושב חיפה, "לקוח" מין או סרסור.

 30.3.2006– יצאניות על הכוונת: זאב ביסו, החשוד ברצח היצאנית ירדנה מארש, הודה כי רצח גם את זהבה סעדו, יצאנית אחרת בת 39 ממרכז הארץ, עקב סכסוך כספי ביניהם – כך הותר הבוקר לפרסום. ביסו הובא היום להארכת מעצר שלישית בגין רציחתה לפני שלושה שבועות של מארש, שהיתה מנותחת המין הראשונה בישראל, ומעצרו הוארך ב-13 ימים. ביסו נעצר לפני כשבועיים לאחר שכרטיס ה-sim ממכשיר הטלפון הסלולארי שלו נמצא בטלפון הנייד של מארש. בתחילת חקירתו הוא טען כי מותה של מארש נגרם כתוצאה מפליטת כדור, אך בהמשך נשבר והודה בפני חוקרי התשאול של מרחב יפתח בביצוע הרצח. במהלך החקירה הוציאה המשטרה צו איסור פרסום בעניין היעדרותה של זהבה סעדו, בת 39 ממרכז הארץ, לאחר שביסו הודה בפני החוקרים ברצח נוסף שלטענתו ביצע בחודש יולי 2005, מועד היעלמותה של סעדו. הוא סיפר לחוקרים כי רצח את סעדו בעקבות סכסוך כספי ביניהם.
 15.9.2005– נמצאה באזור התעשייה בחולון גופתה של נדזידה מלצר, בת 45 מרמת גן שעבדה במקום בזנות. מלצר נרצחה במכות קשות שהלם אלמוני בראש ותיקה נגנב ממנה. במשטרה העלו חשד כי מלצר נרצחה על ידי לקוח סדיסט רק לשם הרצח.

20.11.2005 – ביום שני בלילה, אסף נהג חולף בכביש הסמוך לקיבוץ פלמחים צעירה שרצה עירומה והיסטרית לצד הדרך. לאחר שהובאה למשטרה התברר כי מדובר בזונה שהוכתה, נאנסה ואז הושלכה לצד הדרך בלא בגדיה, לאחר שנשדדה. "בעדותה סיפרה האשה כי שניים העלו אותה לרכבם באזור הבורסה ברמת גן", אמר מפקד תחנת ראשון לציון, סנ"צ חן סוריא. גם במקרה זה דווח כי לאחר שאחד החשודים "לא בא על סיפוקו", הם חטפו את האשה לאזור חוף פלמחים, אנסו אותה בכוח שוב ושוב, היכו אותה ולאחר מכן נטשו אותה עירומה.

 בפברואר 2005– נמצאה גופתה של יפה סגל מבת ים, בחוף גבעת אולגה בחדרה. סגל נהגה לעבוד בחוף תל ברוך, משם נלקחה כנראה על ידי אלמונים. סגל, בת 42, נמצאה עירומה ועל גופתה סימני אלימות קשים. ההערכה היא כי נאנסה טרם רציחתה.
 כשבועיים לאחר רצח זה הותקפה זונה נוספת בדירה בחדרה. האשה, בת 43 מפתח תקווה, הותקפה קשות – אוזנה נחתכה ואצבעותיה נשברו. ההערכה היתה כי הותקפה על ידי לקוח אחד או יותר.

בעמותת תודעה רואים בזנות תופעה שמשמעה ניצול בני אדם, גברים ונשים כאחד. בחסות המעטה הציני של "חופש העיסוק", נשים וגברים הלכודים בזנות נפגעים בדרכים בלתי הפיכות בגופם ובנפשם. קרא עוד

עזרו לנו לממש את מטרות העמותה ולהשפיע!
תרמו עכשיו לעמותת תודעה

טלפון: 03-9099119

ת.ד. 33290 תל אביב

hasbara@todaango.org.il