ארכיון ינואר 2015

כרוניקה של מוות ידוע מראש, הארץ 6/9/14

בחודש האחרון היא היתה מאושפזת בבית החולים איכילוב בשל זיהום בלב, שנגרם משימוש בסמים ומשהייה ממושכת ברחוב. בשבוע האחרון הוחרף מצבה והיא היתה מחוברת למכונת הנשמה. ביום שישי, ה-29 באוגוסט, נפטרה נטלי, זה היה שם הרחוב שבחרה לעצמה. היא היתה בת 46 במותה. … כבל מהרהר ומציין קווי אופי שכל האנשים שהכירו אותה חוזרים ומדגישים: "עד היום לא נתקלתי בבחורה מכורה לסמים עם מוח כל כך חריף ומבריק. למרות כל הסמים הקשים שהיא צרכה היא היתה תמיד ערנית ורגישה בצורה בלתי רגילה."…

לקריאה...

עוד מוות של אישה בזנות – גזר הדין, הארץ 28/12/14

ביום חמישי האחרון נגזר דינו של מרואן מורה, סטודנט למשחק, בן 26, שהורשע בהריגה של ס' (שם בדוי), אישה בזנות ובשיבוש מהלכי משפט. השופט עודד מודריק, סגן נשיא בית המשפט המחוזי, גזר על מורה 8 שנות מאסר בפועל ושתי שנות מאסר על תנאי.
"אנחנו מאוד גאים בהרשעה", אומר עו"ד יוסי קורצברג מפרקליטות מחוז תל-אביב שניהל את תיק התביעה. "זה תיק שיכול היה להיחתם כמקרה התאבדות והפרקליטות נלחמה להוכיח שהמנוחה לא התאבדה אלא נהרגה. ס' היא אישה שהיתה כל חייה בשולי החברה. היה חשוב לנו לייצג את המקרה שלה באופן הטוב ביותר, ולתת לבתה היחידה, שהתנקתה באחרונה מהסמים, תחושה שאמה קיבלה ייצוג הולם כאישה שאינה שקופה".

לקריאה...

עוד מוות של אישה בזנות – הכרעת הדין, הארץ 14/11/14

בשבוע שעבר הרשיע בית המשפט המחוזי בתל-אביב את מרואן מורה, בן 26, בהריגה של ס', אישה בזנות, ובשיבוש מהלכי משפט. המציאות המושכחת של הנשים בזנות מתגלה במלוא כאבה בהכרעת הדין הזאת. אט אט מתלכדים הפרטים המצמררים, האפלים, לתמונת דיוקן של חיי אישה בזנות.

לקריאה...

כתב אישום: לקוח אנס והכה עובדת זנות שסירבה ליחסי מין ללא קונדום, הארץ 31/12/14

שוחרי מיסוד הזנות גורסים שהכנסת הנשים לדירות ולמכונים יגדילו את הביטחון האישי של הנשים בזנות ויגנו עליהן, אבל המציאות מראה שוב ושוב שאלימות כנגד נשים מתקיימת גם בתוך הזירות המשווקות כ"מוגנות".

לקריאה...

תחלואה כפולה, פגיעות כפולה, מוות כפול, הארץ 15/12/14

"…הימצאותן בזנות של נשים עם פגיעות נפשית מאופיינת בעיקר ברצון לאהבה ושייכות, סוג של סחר מכר בגופן, של יחסי מין תמורת טובות הנאה קטנות. לפעמים הן אפילו לא מקבלות תשלום, והן האוכלוסייה הכי מנוצלת באזור התחנה המרכזית. מעורר פלצות להבין שבמצבן לקוחות זנות השתמשו בהן לסיפוק צרכים מיניים"….

לקריאה...

בעמותת תודעה רואים בזנות תופעה שמשמעה ניצול בני אדם, גברים ונשים כאחד. בחסות המעטה הציני של "חופש העיסוק", נשים וגברים הלכודים בזנות נפגעים בדרכים בלתי הפיכות בגופם ובנפשם. קרא עוד

עזרו לנו לממש את מטרות העמותה ולהשפיע!
תרמו עכשיו לעמותת תודעה

טלפון: 03-9099119

ת.ד. 33290 תל אביב

hasbara@todaango.org.il